המדריך המלא: השכרת מסכי לדים לאירועים

Facebook Twitter Linkedin Instagram YouTube VK Xing

השכרת מסכי לד לכנסים, תערוכות ואירועים – זה הדבר החם, וחובה בכל כנס או תערוכה מקצועית.

מסכי הלדים הפכו לחלק ניכר ביותר באירועים. מסכי הלדים משדרגים את האירוע ומשרים תחושת יוקרה ומקצועיות. כיום אפשר למצוא מסכי לדים במגוון רחב של מקומות, בטלוויזיה, בתיאטרון, בבמות שונות, גני אירועים ועוד… מה עליי לדעת לפני שאני מבצעים הזמנה של השכרת מסכי לדים לאירוע שלי?

מהם מסכי הלדים

אם נשווה את מסכי הלד למסכי הפזלמה או מסכי LCD נוכל להבחין שמסכי הלד מתעלים עליהם ברמת בהירות גבוהה יותר. מסכי הלד גמישים מבחינת גודל התמונה וכך ניתנים להתאמה לכל תוכן אותו נרצה להעביר. למסכי הלד יש סוגים שונים, מסכי לד מדגם הקוביות ומסכי הלד מסוג הרשתות. מסכי הלד מסוג הרשתות לרוב מציג איכויות נמוכות יותר מאשר הדגם השני והמחיר בהתאם. במקרים בהם לא נדרש באיכות שידור גבוהה נוכל להיעזר במסכים אלו. מסכי הלד דקים מאוד, עדינים, ומשדרים יוקרה, מסכי הלד חסכוניים בחשמל. המסכים האיכותיים יהיו יקרים יותר ויכללו רכיבים חזקים ומשודרגים כמו מעבד וידאו משופר, ספק כח המסנן הפרעות שונות ומאריך את חיי המסך. רוב מסכי הלד מבוססים על תצורת Edge LED, ובהן נורות הלד מסודרות לאורך מסגרת המסך בלבד. חלוקת האנרגיה של מסכי הלד גורמת לכך המסך לא יתחמם כמו מסכים אחרים וכך גם המסך נשמר לטווח הארוך והשימוש במסכים יכול להימשך לזמן ארוך.

מתי ניתן להשתמש במסכי לדים?

מטרתם העיקרית של מסכי הלדים, מלבד שידור של סרט כלשהו, היא להוות מין פרסומות לקהל העובר ושב.

המסכים מאפשרים להעביר לקהל מסר שנכנס לתת מודע שלנו גם אם אנו רק עוברים ליד, המסכים מושכים את העין. כיום תוכלו למצוא מסכי לדים בכל מקום שמכבד את עצמו ובכל אירוע רב משתתפים. תוכלו להשתמש במסכי הלדים בכל פעם אשר תרצו למשוך את הקהל אליכם, בכדי להעביר מידע או לשתף נושא כלשהו, וכמובן, כאשר תרצו לשדר יוקרה ומקצועיות.

יתרונות מסכי הלד

 • חום – מסכי הלד בהשוואה למסכים אחרים פולטים פחות חום כלפי חוץ וכך שומרים על המוצר לטווח הארוך.
 • נוחות – מסכי הלד הם דקים, קלים וניתנים להעברה בקלות ולהצבה במקומות בולטים.
 • רענון – קצב הרענון של מסכי הלד (מסוג הקוביות) הינו מהיר וחד, ולרוב מעל 100Hz.
 • מחיר – מסכי הלד מסוג הרשתות יהיו לרוב זולים בצורה משמעותית וניתנים לקנייה או השכרה לכל כיס.
 • צריכת חשמל – מסכי הלד חסכוניים באנרגיה, בהירות המסך מתאימה את עצמה למקרים שונים וכך מפחיתה את צריכת החשמל. מסך התצוגה מונע שימוש יתר בבהירות.
 • ביטחון – מסכי הלד מציעים מנגנון ביטחון מפני ברקים, דליפות, ארקה, תנודות מתח ועוד…

חסרונות מסכי הלד

 • איכות – מסכי הלד מסוג הרשתות הינו זול יותר ואיכותו נמוכה יותר מאשר מסכי הקוביות.
 • מחיר – מסכי הלד האיכותיים ישרתו אתכם לטווח זמן ממושך אך המחירים יהיו בהתאם.
 • עדינות – בגלל שמסכי הלד עדינים מאוד ודקיקים עליכם יהיו לנהוג בהם בצורה מבוקרת ואחראית.
 • רענון – מסכי הלד מסוג הרשתות בעיקר יהיו בעלי קצב רענון של 50Hz ועד 70Hz , כך שקצב הרענון שלהם יהיה איטי יותר וייתכן שתראו הבהובים מדי פעם.
 • אבק – מסכי הלד ידועים בתור מסכים הצוברים אבק בקלות לכן בדקו שיש רמת הגנה IP3 למכשיר.

האם כדאי לשכור מסכי לד או לרכוש?

אם אתם בעלי עסקים שעובדים על בסיס יומי העדיפו לרכוש מסכי לד לעסק, זו השקעה יחסית גבוהה אך משתלמת לטווח הארוך. מסכי הלד יעניקו לכם נקודות זכות אצל המבקרים בעסק או לאורחים באירוע שלכם. כמובן שיש לקחת בחשבון את גודל המקום אותו אתם מתכננים למלא במסכי לד. לאנשים הפרטיים או בעלי עסקים המתניידים ממקום למקום ההעדפה היא לשכור מסכי לד, מחירי השכירות אינם גבוהים ומשתלמים לבעלי העסקים הקטנים, בצורה זאת תוכלו לשדרג את האירוע שלכם באופן משמעותי ולהקרין על גבי המסכים את התמונות מהאירוע, סרטונים וכו’… שכרו מסכי לד איכותיים ובעלי איכות שידור גבוהה, תוכלו למצוא בעלי עסקים שונים שמציעים לכם את שירותיהם בתחום השכרת מסכי לד. היתרון בהשכרה של מסכי לד הוא שאין צורך במקום לאחסון, בתום האירוע המקום ממנו ביצעתם את העסקה ייקח בחזרה את מסכי הלד, ולרוב גם יציע שירות של הרכבה באותו המחיר.

מסכי לד – גדלים ומידות

היופי במסכי הלד הוא שניתן ל”שחק” עם הגודל, אנו מרכיבים קוביות של מסכים וכך בוחרים את הגודל והרוחב הרצויים לנו. מסכי לד גדולים יהיו מורכבים מקוביות קטנות ואיכותיות, כל קוביה לא תעלה על 50×50 ס”מ. ניתן לבנות צורות ממסכי הלד, מסכים רחבים, מסכי “עמוד” הנבנים לגובה, מסכי לד מפוזרים ועוד מגוון רחב של צורות הניתנים לעיצוב לפי בחירת הלקוח.

איך מרכיבים את מסכי הלד?

חשוב מאוד להיעזר באיש מקצוע שירכיב את מסכי הלד כיוון שהם עדינים מאוד ודורשים יחס מקצועי ומנוסה. היעזרו בטכנאי בתחום זה. חשוב לדאוג שהמשטח עליו עומדים המסכים יהיה ישר ויוכל להחזיק את המשקל הכולל של המסכים והעזרים שאיתם הם באים. התאימו את גודל המקום למספר מסכי הלד אותם שכרתם. חשוב מאוד לעבוד בזהירות ולדאוג שהמקום יהיה מאובטח בצורה מושלמת, כבר קרו מקרים בהם אנשים נפגעו מעבודה רשלנית. בביטחון לא מתפשרים.

בהירות

המידה NIT היא המידה בה נמדדת בהירות המסך. ככל שה NIT גבוה יותר ככה המסך יעבוד בצורה בהירה יותר. אם נשווה את המוצר למסכי הטלוויזיה בהם מידת ה NIT עומדת על 300 עד 350 NIT, מסכי הלד המקצועיים יכולים להגיע עד כ 1300 NIT ויש מסכים כמו מסכי OUTDOOR שעוברים את ה 5000 NIT, מסכים אלו מתאימים להפקות גדולות, בעזרתם נוכל לשדר כראוי בזמן אור יום.

מסכי לד באור יום

לרוב כאשר משדרים דבר מה באור יום, הנראות לקויה ואין אנו יכולים להנות מהתוכן אותו המקום רוצה להעביר. מסכי הלד הם הפתרון היחיד כיום להקרנה ברורה בזמן אור יום. מסכי הלד בנויים ממספר גדול של נורות זעירות המאפשרות לנו להאיר בצורה חזקה וברורה גם באור יום. כמו שציינו, מסכי ה OUTDOOR יהיו הפיתרון המושלם עבורכם, הם בעלי 5000 NIT, ולכן אין שום בעיה להשתמש בהם גם בשיא אור היום.

רזולוציה

יש פרמטר הנקרא “פיץ'”, על ידי פרמטר זה נקבעת הרזולוציה של המסך. חשוב מאוד לבחור מקום אמין ממנו אתם מבצעים את העסקה כיוון שאתם צריכים הדרכה נכונה בכדי להתאים את התכנים הרצויים לאיכות המסך. תצטרכו גם ציוד המתאים להתאמת התכנים בצורה האפקטיבית ביותר.

מחיר

המחיר משתנה בהתאם למספר מסכי הלד אותם תרצו, איכותם, והדגם הרצוי. התמחור נעשה על ידי מחיר למטר רבוע. ככל שהפיץ’ נמוך יותר כך מחיר המסך עולה כיוון שאיכותו גבוהה יותר. המחיר יכלול בתוכו גם התקנה מקצועית של טכנאי מנוסה ואפשרות ליווי בזמן האירוע. תוכלו לבקש מהמקום ממנו אתם שוכרים את המסכים גם במה או בסיס למסכי הלד בכדי למקם אותם, התמחור לבסיס הוא בנפרד.

סוגים של מסכי לד חדישים

עמוד לדים – עמוד הלדים מגיע לקוטר של 100 ס”מ ועד 4 מטרים, העמוד לדים מאפשר תצוגה חדש של תכנים ב 360 מעלות.

כדור לדים – כדור הלדים מגיע לקוטר של 120 ס”מ, הוא ניתן לתלייה ומציג תכנים בצורה מעגלית בזווית צפייה של 360 מעלות.

מסך לדים – מסך הלדים יהיה מפוזר בקוביות על גבי הקיר בצורה אקראית. המסכים יהיו מופרדים ברזולוצייה על ידי טכנאי מנוסה.

רצפת לד – מסכי לד חסינים שיהיה מורכבים על הרצפה.

רולאפ דיגיטלי – מסך לד במידה קבועה המופעל בצורה קלילה ונוחה למשתמש. הרולאפ עובד בעזרת אפליקציה או דיסק און קי ומציג את התכנים באופן ברור ומדויק.

לסיכום

מסכי הלדים הפכו כיום למוצר בלתי נפרד מכל אירוע. מסכי הלד מורכבים מקוביות, וכך הגודל ניתן לבחירת הלקוח.

את בניית המסך נעשה בעזרת טכנאי מנוסה שיתאים את גודל המסכים בהתאם למקום ובהתאם לתוכן הרצוי. לאחר מכן, הטכנאי דואג לחיבורים ולהרכבת המסכים באופן בטוח ומקצועי. הקוביות מחוברות זו לזו. במסכי הלד יש מספר לא מבוטל של נורות זעירות הנקראות פיץ’ והן מציינות את המרחק בין נורה לנורה במילימטרים. ככל שהפיץ’ נמוך יותר כך המסך איכותי יותר. למסכי הלד יתרונות רבים, קצב הרענון, מחירים אטרקטיבים, חדות, בהירות ואפשרות לצפייה באור יום. כמו כן, למסכי הלד ישנם גם חסרונות, הם עדינים ודורשים יחס מקצועי של טכנאי מנוסה. מידת בהירות של המסכים נקראת NIT שהיא מקבילה לאנסי לומנס בעולם המקרנים. ככל שה NIT גבוה יותר כך המסך בהיר יותר. רזולוציית המסך נקבעת על יד הפיץ’ שלו ועל ידי הגודל המבוקש מאותו המסך. ישנם מקומות מאוד ספציפיים המחזיקים במסכי לד בעלי צפיפות מ”מ דחוסה ביותר של 2 פיץ’ בלבד. העדיפו לשכור מסכי לד אם העסק שלכם אינו מקום קבוע ודורש התקנה חוזרת, מחירי השכירות אטרקטיבים ונוחים, כך גם תוכלו לגוון בגדלים הרצויים ואיכות התוכן הרצוי. בחרו מקום אמין ומנוסה שמציע לכם עזרה של איש מקצוע בזמן ההתקנה. ישנן אפשרות בנייה שונות כמו רצפת לד, רולאפ דיגיטלי, כדור לד ועמוד לד. תוכלו לבחור בעצמכם את עיצוב המסכים. זכרו שמקום אמין ייתן לכם שירות ויחס מקצועי ועם זאת מחירים נוחים.

Call Now Button